Penis Hakkında Bilmedikleriniz

Penis hakkında bilmedikleriniz nelerdir? Kadınlar arasında kulaktan kulağa aktarılan bir çok ilginç hikayeler vardır. Bu hikayeler aslında penis hakkında bilinmeyen bir çok gerçeğe cevap olmaktadır. Konu sex olduğunda hemen hemen herkes herşeyi rahatlıkla konuşabiliyor. Fakat konu penis sağlığı olunca insanlar başına gelenleri kimse ile paylaşmak istemiyor. Kadınlar bu konuda daha cüretkar davranıp kendi aralarında yaşadıkları olayları konuşabiliyor, hatta bunlar şehir efsanelerine bile dönüşebiliyor.  İşte penis hakkında bilinmeyen gerçekler...


Penis kırılabilir.
Penis kemiğe benzer bir yapıya sahip olmasa da kemik gibi kırılabilme özelliğine sahiptir. Bu olay insanların başına sık rastlanmasa da penis kırılması şikayetinden doktora görünen insanlar az değil. Bu penis kırılma olayı daha çok tempolu ve fırtınalı bir seks esnasında ters bir hareket sonucu meydana gelmektedir. Fakat masturbasyon esnasında kırılan penisler de yok değil.

Ereksiyon rastgele de olabilir.
Penisin sertleşmesi fiziksel olarak uyarılması ile ya da psikolojik faktörlere bağlı olarak gerçekleşmektedir. Ancak bir penis hiç olmadık ve alakasız yerde bile kendi kendine sertleşmeye başlayabilir. Hatta bu o kadar hızla olur ki kendiniz bile bu olaya şaşırabilirsiniz.

Nasıl göründüğü genetik değildir.
Erkekler penis ebat ve şeklinin babadan oğula geçtiğine inanırlar. Onlara göre babalarından kalan tek şey arabası değildir. Bu son derece yanlış bir düşüncedir.  Pensi, fetus anne karnında gelişirken şekilleniyor. Şekil ve büyüklüğü genetik faktörlere pek bağlı değil. Penis boyu farklılıklarını genellikle ırk değişikliği belirler.

En çok büyük boy prezervatif satılır
Ülkemizde erkeklerin ortalama penis boyları 12-16 cm arasındadır. Bu da ülkemiz erkeklerinin büyük boy prezervatife ihtiyaç duymaması gerektiğini ortaya koymakta. Fakat ülke insanımız kafalarını büyük şeyler ile bozduğundan küçük şeyleri istemekten hatta almaktan utanç duymaktalar.

Alkol ereksiyonu engeller.
Bir erkek alkolü fazla kaçırdığında ereksiyon problemi yaşayabilir. İçki ne kadar abartılırsa istek artacak fakat bir o kadar zorluk çekilecektir. Bu yüzden özel gecelerde alkol alımına dikkat edin ya da partnerinize alkol izni vermeyin.